Alçıpan Özellikleri Nedir ?

alçıpan özelikleri nedir?

Alçıpan Özellikleri Nedir ?

Alçıpanın en büyük özelliklerinde birisi, levha şekilde olması ve bu nedenle duvarlara kolay monte edilebilmesi olmaktadır.

Hızlı montaj özelliği bulunan alçıpan zamandan büyük tasarruf sağlamakta ve normal alçı işlemlerine göre işlerin daha çabuk bitmesini sağlamaktadır.Alçıpan levhaların kullanılmasının en büyük yararlarından birisi de, depreme dayanıklı olmasıdır.

Aynı zamanda alçıpan yangına dayanıklı olan bir malzeme de olup, alçıpan ile kaplanmış bir alan herhangi bir yangın durumunda bir saat kadar yangına dayanmaktadır. Bir alçıpan türü olan ve özel olarak imal edilen kırmızı renkli alçıpan levhalar ise yangınlara daha uzun süre dayanabilmektedir.

Alçıpan Özellikleri?

Bunların haricinde alçıpan özellikleri arasında ortamlardaki nemi dengelemesi de bulunmaktadır. İçeriğinde yer alan ph değeri ile alçıpan levhalar bakterilerin oluşmasını engellemekte ve ortamın nem dengesinin korunmasını sağlamaktadır

. Alçıpan levhalarla kaplanan duvarlarda, otomatikman ses ve ısı yalıtımı da yapılmış olmaktadır. Böylelikle bu gibi benzer yalıtımlar için ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmamaktadır.

Alçıpan levhaların en büyük özelliklerinden bir diğeri de, demonte özelliğinin bulunması olmaktadır. Uzun ömürlü olan alçıpan, bu özelliği sayesinde yerinden sökülebilmekte ve istenilen başka bir duvara yeniden monte edilebilmektedir. Alçıpan levhalar ile kaplanmış olan duvarlarda, her zaman için klima, elektrik ya da benzeri diğer montaj işleri daha kolay yoldan yapılabilmektedir.

Alçıpan Özellikleri
alçıpan özellikleri1
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 4 Average: 5]